tologa, pomoże to uniknąć bardzo nieprzyjemnych powikłań i dalszych konsekwencji wynikających z nieleczenia uzębienia. Od próchnicy po stany zapalne i ropienie, a to tylko niektóre możliwe przyczyny wystąpienia bólów zęba. W skrajnych przypadkach może nawet dość do zapalenia okostnej zęba, a to już nie żarty. Polecam, więc się przemóc i pójść do specjalisty jak tylko coś niepojącego zacznie się dziać.
Rynek polskiej stomatologii
Rynek stomatologii w Polsce w ostatnich latach przeżywa bardzo duży rozwój. Jest to spowodowane nie tylko coraz bogatszym społeczeństwem, które może pozwolić sobie chociażby na zabiegi upiększające jamę ustną, ale także otwartym granicom i rosnącej świadomości Polski – jako kraju dobrego do turystyki medycznej. Powody turystyki medycznej to w głównej mierze koszty. Co tu dużo ukrywać, leczenie w Polsce jest znacznie tańsze niż w krajach Europy Zachodniej. Ludzie po prostu muszą się leczyć tam, gdzie ich na to stać. Skoro nie ma możliwości w UK, czy Islandii dla niektórych się wyleczyć, to wybierają takie kraje jak Polska, co ma duży wpływ na rynek stomatologii w naszym kraju!
W tekście tym zastanawiamy się nad powodami leczenia zębów w Polsce. Dlaczego według wielu jest to opłacalne, a przede wszystkim warte zachodu? Trudno sobie wyobrazić to, że ktoś chce lecieć do Polski bez zainteresowania tematem i poświęca swój czas i pieniądze na to, żeby przylecieć do Krakowa, Warszawy, Wrocławia czy mniejszych miejscowości jak Lublin. Wszystko wynika z bardzo dobrej renomy naszych specjalistów poza granicami naszego kraju. Polscy lekarze i stomatologowie mieszkają i pracują także na zachodzie. Tamtejsze społeczeństwo dostrzega, że ma do czynienia ze specjalistami i dlatego wybiera Polskę jako cel turystyki medycznej.
WIkipedia - stomatologia:
Stomatologia, dentystyka (gr. stoma ? usta + gr. logia ? nauka; łac. dens ? ząb) - dział medycyny zajmujący się funkcjonowaniem, patologiami i leczeniem zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej i innych tkanek jamy ustnej oraz ją otaczających a także stawu skroniowo-żuchwowego człowieka. Przed wejściem Polski do Unii Europejskiej używano tytułu lekarz stomatolog, potem lekarz dentysta, jednakże Naczelna Izba Lekarska dopuszcza możliwość używania obydwu tytułów.
W Polsce, zgodnie z Dz. U. z 2011 r. Nr 113, poz. 6581, do roku 2012 tytuł lekarza dentysty uzyskuje się po 5 latach studiów, odbyciu stażu podyplomowego i zdaniu Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego (LDEP). Od roku 2013 LDEP został zastąpiony Lekarsko-Dentystycznym Egzaminem Końcowym ? LDEK (art. 5. ustawy). Staż podyplomowy zostaje zniesiony po 1.10.2016 roku (art. 4. ustawy).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stomatologia